Uczestnicy potwierdzają, że #SKSmotywuje - które szkoły odwiedziliśmy na Zachodnim Pomorzu?

Uczestnicy potwierdzają, że #SKSmotywuje - które szkoły odwiedziliśmy na Zachodnim Pomorzu?

Data: 2019-03-21

Program Szkolny Klub Sportowy jest realizowany w prawie dziesięciu tysiącach szkół. Regularnie jeździmy po Polsce i odwiedzamy wybrane placówki. Tym razem byliśmy w województwie zachodniopomorskim i odwiedziliśmy kilka z nich.

Wrażenia?

Jak najbardziej pozytywne! Widać, że SKS to dobra zabawa i mnóstwo radości, ale też ciężka praca. O ile, w grupach młodszych mamy do czynienia z zajęciami ogólnorozwojowymi, grami i zabawami itp. to w grupach starszych pojawia się już większa specjalizacja i ukierunkowanie na daną dyscyplinę sportu.

W Szkole Podstawowej nr 7 w Koszalinie jest to piłka ręczna. Młode szczypiornistki trenują 2 razy w tygodniu po 60 min. Dzięki temu mogą przygotowywać się do międzyszkolnych rozgrywek. 

- SKS jest super bo trenujemy to, co najbardziej lubimy czyli piłkę ręczną” – mówi Zuzia, która chwilę później zdobywa kolejny punkt trafiając do bramki, tuż nad głową koleżanki.

W powiecie koszalińskim odwiedziliśmy Biesiekierz i Suchą Koszalińską.

W SP w Biesiekierzu SKSiaki z dumą chodzą w koszulkach, które otrzymały podczas #SKSonTour w Karlinie.

- Fajnie, że zajęcia mamy nie tylko w szkole, ale czasami jeździmy na łyżwy albo rajdy rowerowe. Byliśmy też na SKSonTour w Karlinie! – opowiada o zaletach SKS-u Karol.

Uczniowie zapytani co im się najbardziej podobało wymieniają bez końca – ścianka wspinaczkowa, deskorolka.. a może ergowiosła?! Testy sprawnościowe też były super, szczególnie refleksomierz i zwis na drążku. Gdy jest tyle atrakcji to ciężko wybrać jedną.

Amelia mówi, że najlepsze było spotkanie z Piotrkiem Liskiem. A on niedawno zdobył medal na Mistrzostwach Europy! Amelka potwierdza, że #SKSmotywuje. 

Ostatnia szkoła podczas naszej SKS-owej wyprawy to SP w Suchej Koszalińskiej. Trafiliśmy na zajęcia z unihokeja. Grupa początkująca, ale świetnie sobie radząca! Na ich szkolną salę gimnastyczną wpada mnóstwo słońca.. i oby tak było zawsze!

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2019-03-25

    350 tysięcy SKS-iaków, czyli SKS-y wracają do szkół

  • 2019-03-13

    #SKSedukuje 2019 – przed nami pierwsza konferencja szkoleniowa

  • 2019-03-30

    MISJA? EDUKACJA! Konferencja #SKSedukuje w Wejherowie