"Sport kształtuje nie tylko nasze ciało, ale i osobowość" - fotorelacja z konferencji prasowej #programSKS

"Sport kształtuje nie tylko nasze ciało, ale i osobowość" - fotorelacja z konferencji prasowej #programSKS

Data: 2018-09-10

10 września 2018 r. w Hali Kusocińskiego Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyła się Konferencja Prasowa Programu Szkolny Klub Sportowy, która była podzielona na część sportową z aktywnym uczestnictwem dzieci i młodzieży oraz briefing prasowy z udziałem m.in. Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Wydarzenie rozpoczęło się od porządnej rozgrzewki poprowadzonej przez Kacpę - trenera koszykówki z niezwykle pozytywną energią. Uczestnicy brali udział w zajęciach w formie obwodu stacyjnego składającego się m.in. z zajęć siatkarskich, które poprowadził Marcin Prus w towarzystwie siatkarek plażowych – Aleksandry Wachowicz i Jagody Gruszczyńskiej oraz zajęć lekkoatletycznych prowadzonych przez Pawła Fajdka, Piotra Małachowskiego i Piotra Liska. Na kolejnej stacji na uczestników czekała piłka ręczna i możliwość treningu pod okiem szczypiornistów z Orlen Wisła Płock. Na kolejnych stacjach uczestnicy sprawdzali swoje siły i możliwości w sztafecie na ergometrach wioślarskich oraz podczas rozgrywek w tenisa stołowego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również nowe formy aktywności – jazda na deskorolce oraz wspinaczka! To sporty, które po raz pierwszy pojawią się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a po uczestnikach konferencji było widać, że załapali tzw. „bakcyla”… i kto wie, może w przyszłości to któryś z uczestników Programu SKS będzie reprezentował Polskę na międzynarodowych imprezach sportowych? Ostatni przystanek w sportowej przygodzie to spora dawka wiedzy podczas warsztatów z pierwszej pomocy. Wielką niespodzianką dla dzieci i młodzieży była obecność Jakuba Przygońskiego z Orlen Team.  

Podczas konferencji nie mogło też zabraknąć części oficjalnej, dzieci i młodzież usiadły na poduchach przed sceną by wysłuchać wypowiedzi zaproszonych gości. 

– Dziękuję Wam, że chce Wam się chcieć, że chcecie brać udział w dodatkowych zajęciach sportowych, ponieważ to jest to, co będzie wzmacniało nasze całe państwo i Was w przyszłości – mówił premier Mateusz Morawiecki do młodych sportowców.

 

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2018-09-03

    Czas na wrześniowy powrót do gry - co Was czeka w tym semestrze?

  • 2018-08-22

    PO WAKACJACH WRACAMY ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ - DODATKOWY NABÓR DO PROGRAMU

  • 2018-09-13

    #SKSedukuje - konferencja pt. "NOWOCZESNE ZAJĘCIA SKS" już niebawem!