#SKSedukuje na Pomorzu - relacja z konferencji szkoleniowej

#SKSedukuje na Pomorzu - relacja z konferencji szkoleniowej

Data: 2018-10-25

25 października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli prowadzących zajęcia SKS. Organizatorem wydarzenia był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku czyli operator wojewódzki programu Szkolny Klub Sportowy. 

Konferencję otworzył Przewodniczący WSZS Dariusz Męczykowski, który przywitał zaproszonych gości oraz blisko stu nauczycieli prowadzących zajęcia SKS w województwie pomorskim. Następnie głos zabrał Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk. Po oficjalnym podziękowaniu skierowanym do nauczycieli motywujących dzieci i młodzież do regularnej aktywności fizycznej nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu filmowego "SKS w mojej szkole".

 

Serdecznie gratulacje dla wyróżnionych osób:

Wiloetta Bejger i Grażyna Nuszel - II LO Gdańsk 

Izabella Jaffke - SP w Gnieżdżewie 

Adrian Nowak - ZS-P w Strzebielinie 

Katarzyna Szulta - ZS w Starej Kiszewie 

Leszek Zblewski - SP w Skorzewie 

Marcin Czarneki - SP w Kończewicach. 

Po małej sesji foto (efekty poniżej) głos zabrała Agnieszka Czajkowska z Pracowni Rozwoju Osobistego, która omówiła bardzo ważny temat dotyczący motywacji do działania w sporcie i przedstawiła wpływ aktywności fizycznej na psychikę człowieka. 

Nie od dziś wiadomo, że SKS motywuje... ale ostatnie działania szkoleniowe potwierdzają, że SKS również edukuje i inspiruje. Swoją wiedzą postanowili się podzielić nauczyciele z programu SKS. Dobrymi praktykami i doświadzceniami z Football3 podzielił się Dawid Pomorski ze Szkoły Podstawowej w Mieroszynie. Następnie o unihokeju opowiedzili Piotr Ludwichowski - trener reprezentacji Polski i szkoleniowiec z konferencji Nowoczesne Zajęcia SKS i Magdalena Kubicz z SP nr 81 w Gdańsku.

Ostatnim elementem konferencji było wystąpienie Magdy Ustianowskiej - przedstawicielki Instytutu Sportu - Państwowego Instytutu Badawczego, która opowiedziała o programie SKS w liczbach, działaniach edukacyjno-szkoleniowych oraz o atrakcjach, które czekają na całą społeczność SKS w najbliższym czasie! 

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2018-10-24

    SKS 2019 - #programSKS będzie kontynuowany!

  • 2018-10-16

    Filmowe podsumowanie Konferencji Szkoleniowej Nowoczesne Zajęcia SKS

  • 2018-10-26

    Powódź, burza, marynarz i murarz – liczne atrakcje na zajęciach SKS w województwie pomorskim