Siatkówka na stałe zagościła w warszawskich szkołach

Siatkówka na stałe zagościła w warszawskich szkołach

Data: 2018-03-04

Na przełomie lutego i marca odbyły się pierwsze wizytacje zajęć w ramach programu Szkolny Klub Sportowy. W województwie mazowieckim odwiedziliśmy trzy placówki: Szkołę Podstawową nr 9, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 oraz Zespół Szkół nr 49 w Warszawie,

Uczniowie młodszych klas w Szkole Podstawowej nr 9  poprzez zabawę poznawali tajniki gry w siatkówkę. Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczeń ogólnorozwojowych i oswajających z piłką, tak aby później uczniowie mogli swobodnie przejść do nauki odbić.

 W Zespole Szkół nr 49  znów odbywały się zajęcia z siatkówki, jednak nie z adeptami, a prawdziwymi pasjonatami tego sportu. Uczniowie z liceum i technikum reprezentowali wysoki poziom gry, a my mogliśmy obserwować, jak poprawiają swoją technikę ataku.

Następna wizytacja odbyła się w SP nr 247. Tam, dla odmiany, odbywały się zajęcia akrobatyczne. Grupa dziewcząt rozpoczęła lekcję zabawami skocznymi, a następnie uczennice doskonaliły odbicia od odskoczni oraz skok rozkroczny. U młodszych uczestniczek zajęć pojawiał się lęk przed wykonaniem skoku. Z pomocą nauczycielki i wsparciem starszych koleżanek z uśmiechem na ustach dziewczynki wspólnie pokonały strach.Cała grupa świetnie dawała sobie radę z wykonywaniem trudnych pozycji gimnastycznych, więc nie pozostaje nam nic innego jak  trzymać kciuki za dalszy rozwój sportowy dziewczynek.

W trakcie rozmów z nauczycielami i uczniami mieliśmy okazję poznać ich opinię na temat programu SKS. Cieszy fakt, że wszyscy są zadowoleni z drugiej edycji programu i mają nadzieję na kontynuację w przyszłych latach. Mamy nadzieję, że kolejne wizytację będą przebiegały równie dobrze jak te w warszawskich szkołach.

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2018-03-02

    WYŚCIG KRETÓW, TOCZENIE KŁODY, BALON NA RAKIETCE – program SKS na Mazowszu wystartował!

  • 2018-02-12

    Ruszyła kolejna edycja programu Szkolny Klub Sportowy

  • 2018-03-09

    Ile waży medal olimpijski… – Natalia Madaj – Smolińska dołączyła do zespołu #programSKS