#programSKS - ambasadorzy z #OrlenTeam ćwiczą razem z nami!

#programSKS - ambasadorzy z #OrlenTeam ćwiczą razem z nami!

Data: 2017-11-02

W konferencji wzięli udział Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Jan Widera, członek Zarządu ds. Sprzedaży PKN Orlen - Zbigniew Leszczyński.

530 tysięcy przeprowadzonych zajęć, ponad 260 tysięcy dzieci i ponad 13 tysięcy nauczycieli prowadzących zajęcia - to  liczby opisujące Program Szkolny Klub Sportowy realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. SKS to systematyczne i ogólnodostępne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

Program SKS przyczynił się do  kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież szkolną ze szczególnym uwzględnieniem uczniów mniej aktywnych oraz dziewcząt. Sposób, w jaki program SKS, aktywizuje nie tylko dzieci i młodzież do aktywności fizycznej, przyczynia się do tego, że jest on flagowym programem Ministerstwa Sportu i Turystki. -  Szkolny Klub Sportowy już dziś przynosi realne efekty a tegoroczna edycja to tylko preludium. W przyszłym roku zwiększymy budżet na ten cel do ponad 54,5 mln zł – mówi Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. 

https://www.youtube.com/watch?v=BRjiF_YUE9s 

Cieszymy się, że wraz z partnerem projektu – PKN Orlen - „SKS”,  mogliśmy nakręcić film promocyjny programu. Jesteśmy przekonani, że to przedsięwzięcie przyczyni się do wzrostu liczby szkół, nauczycieli i dzieci zainteresowania programem oraz zachęci do udziału w następnej edycji. 

 Pragniemy serdecznie podziękować naszym bohaterom, którzy wzięli aktywny udział w nagraniach.  Dziękujemy również dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 340 w Warszawie za udostepnienie obiektów sportowych. 

Nie zapominamy o nauczycielach, którzy prowadzą zajęcia w ramach programu SKS i wraz ze swoimi grupami zaangażowali się w stworzenie filmu - Pani Renacie Żbikowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 209 w Warszawie, Panu Danielowi Zielińskiemu ze Szkoły Podstawowej numer 340 w Warszawie oraz Panu Ignacemu Stępińskiemu z V Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.

 Dziękujemy również Mazowieckiemu Stowarzyszeniu Społeczno-Sportowemu "Sprawni Razem" oraz opiekunowi Panu Łukaszowi Głaskowi, a także zawodnikom KSN Start Warszawa.

Chcemy być w stałym kontakcie, nie tylko za pośrednictwem platformy i dziennika, dlatego zachęcamy do odwiedzenia i subskrypcji naszego fanpage na Facebooku - www.facebook.com/szkolnyklubsportowy oraz profilu na Instagramie  -  www.instagram.com/programsks.

 

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2017-10-27

    To dopiero początek - konferencja programu Szkolny Klub Sportowy

  • 2017-04-26

    Wizytacja w Bolesławcu - strzał w dziesiątkę

  • 2017-11-09

    Ogłaszamy konkurs filmowy - "SKS łączy pokolenia" !