Powódź, burza, marynarz i murarz – liczne atrakcje na zajęciach SKS w województwie pomorskim

Powódź, burza, marynarz i murarz – liczne atrakcje na zajęciach SKS w województwie pomorskim

Data: 2018-10-26

Pewnie zastanawiacie się o co chodzi z tym tytułem? Oczywiście o gry i zabawy, które obserwowaliśmy podczas wizytacji zajęć na Pomorzu! Odwiedziliśmy kilka szkół i jesteśmy pod wrażeniem różnorodności zajęć i szczerze przyznajemy, że sami z chęcią ruszylibyśmy na sportowe zajęcia gdyby tylko był na to czas. Wiemy jednak, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna więc najbliższy weekend spędzamy aktywnie!

Piątkowe tourne po pomorskich szkołach rozpoczęliśmy od wizyty w Szkole Podstawowej nr 84 w Gdańsku, gdzie Pani Edyta Latowska prowadzi zajęcia z grupą czwartoklasistów, których ulubioną zabawą jest powódź. Znacie? To bardzo proste, uczniowie biegają po boisku, a na hasło powódź wszyscy wskakują na drabinki lub ławeczki. Tu liczy się nie tylko sprawność, ale też refleks i czas reakcji. Oprócz ulubionej powodzi był czas na szybką rozgrywkę w dwa ognie i mecz w koszykówkę. Relację z zajęć znajdziecie na naszym Instagramie – https://www.instagram.com/programsks/

Zapytaliśmy uczestników co najbardziej lubią w zajęciach SKS prowadzonych przez Panią Edytę. Odpowiedź 9-letniego Kacpra najlepiej potwierdza to, że w programie SKS mamy do czynienia z ludźmi z pasją:

„SKS-y lubię za to, że możemy się tutaj dobrze bawić… Pani Edyta jest bardzo fajna! I w ogóle to te SKSy to powinny być codziennie... ostatnio robiliśmy takie testy sprawnościowe. Na drążku wisiałem tylko kilka sekund, ale Pani Edyta powiedziała, że następnym razem będzie lepiej.”  

Po zajęciach w Gdańsku ruszyliśmy w drogę do… Pruszcza Gdańskiego. Tam odwiedziliśmy dwie SKSowe grupy – trafiliśmy na siatkówkę i zajęcia ogólnorozwojowe z elementami rugby tag!

Siatkówka to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych realizowanych w ramach programu SKS. Natomiast rugby tag to nadal rzadkość… musimy coś z tym zrobić i będziemy promować takie interesujące formy aktywności! Uwzględnimy sugestie nauczycieli i może podczas kolejnych konferencji szkoleniowych zrobimy warsztaty z rugby?

„Program Szkolny Klub Sportowy doceniam za tę ogromną elastyczność. Dzięki niej realizuję bardzo różnorodne zajęcia, m.in. rugby tag. Dzieciaki doskonale się przy tym bawią, poznają nowe formy aktywności i uczą współpracy. Podczas każdych zajęć staramy się też dużo rozmawiać, uczyć zasad fair-play i wzajemnie sobie pomagać" - mówi Łucja Kołodzińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim.

Takie wizytacje to ogromna dawka inspiracji i informacji o tym jak program jest realizowany i odbierany przez jego beneficjentów. Nauczycieli, którzy chcą żebyśmy przyjechali z wizytą na ich zajęcia SKS prosimy o kontakt na maila biuro@szkolnyklubsportowy.pl.

#teamSKS 

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2018-10-25

    #SKSedukuje na Pomorzu - relacja z konferencji szkoleniowej

  • 2018-10-20

    Dzień Dla Niepodległej - 9 listopada wspólnie zaśpiewajmy hymn

  • 2018-10-29

    #SKSonTour - rekrutacja czas start!