Piłka, siatka, prawie góry… przyszły tydzień na Mazury?

Piłka, siatka, prawie góry… przyszły tydzień na Mazury?

Data: 2018-05-21

W poprzednim tygodniu wybraliśmy się z wizytą na Podkarpacie i Małopolskę. Niestety pogoda nie była dla nas zbyt łaskawa i o zajęciach na świeżym powietrzu mogliśmy tylko pomarzyć. Cieszymy się, że uczestnicy programu SKS nas nie zawiedli i frekwencja na zajęciach była naprawdę wysoka!

Nie od dziś wiadomo, że w programie SKS królują gry zespołowe – w grupach chłopięcych najbardziej popularna jest piłka nożna. Właśnie na takie zajęcia trafialiśmy w większości szkół, m.in. w Zespole Szkół Specjalnych w Rzeszowie, Szkole Podstawowej nr 2 w Rzeszowie, Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej w Niecieczy oraz dwóch krakowskich podstawówkach – SP nr 24 i SP nr 95. I nieważne czy grupa młodsza, czy starsza – wszyscy uczestnicy dają z siebie maksimum możliwości i doskonale się przy tym bawią.

Profesjonalne podejście i zaangażowanie nauczycieli prowadzących zajęcia to też bardzo pozytywny aspekt zajęć realizowanych w ramach programu.

 „Zajęcia SKS w naszej szkole cieszą się dużym zainteresowaniem, chłopcy chodzą regularnie i widać, że bardzo potrzebują tej aktywności. Oczywiście najchętniej cały czas graliby w nogę, ale mamy też zajęcia ogólnorozwojowe. Jesteśmy już po testach sprawnościowych, chcemy monitorować postępy. Podczas testów korzystałem z aplikacji mobilnej SKS – funkcja stopera i szybkiego wprowadzania wyników sprawdza się doskonale, polecam wszystkim nauczycielom prowadzącym zajęcia SKS!” – mówi Maciej Dziwisz z Zespołu Szkół Specjalnych w Rzeszowie.

               W rankingu najbardziej popularnych gier zespołowych na kolejnych miejscach plasują się odpowiednio siatkówka i koszykówka.  Zajęcia siatkarskie obserwowaliśmy podczas wizytacji w Szkole Podstawowej nr 117 w Krakowie, Szkole Podstawowej w Grzęsce i Szkole Podstawowej nr 1 w Tarnowie.

Podczas zajęć SKS nie mogło zabraknąć również koszykówki, co prawda część grupy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie była na wycieczce szkolnej, ale pozostali uczniowie dzielnie trenowali rzuty do kosza. Pozdrawiamy ich serdecznie! 

Wracając do Warszawy postanowiliśmy odwiedzić jeszcze kilka radomskich szkół – m.in. SP nr 32, gdzie uczniowie klas II mieli zajęcia ogólnorozwojowe z elementami gimnastyki oraz SP nr 15, w której młodzież grała w piłkę nożną.

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2018-05-18

    GOTOWI, DO STARTU i (…) to już ostatni gwizdek na realizację testów sprawnościowych

  • 2018-05-11

    Zapraszamy na #SKSnaŚLĄSKIM - 64. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego!

  • 2018-05-25

    „O motywacji słów kilka” – konferencja szkoleniowa w Białymstoku