Nietypowa wizytacja zajęć - strzelectwo sportowe w Poznaniu

Nietypowa wizytacja zajęć - strzelectwo sportowe w Poznaniu

Data: 2017-11-15

Zajęcia w ramach programu Szkolny Klub Sportowy, to nie tylko gry zespołowe. Podczas jednej z wizytacji w województwie wielkopolskim odwiedziliśmy uczniów XXIX Liceum Ogólnokształcącego na poznańskim Dębcu.

Skoro w XXIX LO są klasy wojskowe i mundurowe, również na zajęciach w ramach programu SKS poczuliśmy się, jak w wojsku. Dla każdego z uczestników zajęć broń sportowa nie jest czymś nieznanym - uczniowie mają z nią do czynienia nie tylko na zajęciach dodatkowych, ale również na co dzień.

Zajęcia w niskiej temperaturze w przyszkolnej strzelnicy, to dla nich żadne wyrzeczenie. Kilkukrotne strzelanie do tarczy w trakcie jednych zajęć, przeładowanie magazynka, usunięcie zaklinowanego pocisku to dla nich nic trudnego. My w trakcie zajęć nie tylko  z podziwem obserwowaliśmy umiejętności uczniów, ale i pasję, z jaką prowadzący opowiadał o kolejnych zaplanowanych zadaniach oraz odnosił się, w każdej sytuacji do sytuacji z życia codziennego, do czego konkretna umiejętność może się przydać.

Strzelectwo sportowe to sport ukierunkowany na precyzję i dokładność, przecież nie można pozwolić rywalowi by choć na chwilę wzbudził w nas niepewność. Nasi uczestnicy programu nie tylko więc strzelali z broni sportowej i pneumatycznej, ale również uczyli się zasad i postępowania w konkretnych sytuacjach.

Część z uczestników zajęć, chciałby po zdanej maturze wstąpić do wojska, więc taka forma zajęć w ramach programu SKS jest dla nich doskonałym przetarciem, przed tym co ich czeka. Życzymy powodzenia!

 

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2017-11-08

    Nowoczesne technologie w programie - aplikacja mobilna SKS już dostępna

  • 2017-11-02

    #programSKS - ambasadorzy z #OrlenTeam ćwiczą razem z nami!

  • 2017-11-24

    W Toruniu szukaliśmy najsmaczniejszych pierników, a znaleźliśmy uśmiechnięte dzieci w programie SKS!