Nauczyciele - silne ogniwo programu SKS

Nauczyciele - silne ogniwo programu SKS

Data: 2018-04-26

#programSKS to nie tylko dzieci, to również nauczyciele, którzy kształtują nawyki podejmowania aktywności fizycznej pośród dzieci i młodzieży. 

Aktywność fizyczna w dzieciństwie i młodości jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju fizycznego, motorycznego, psychicznego i społecznego człowieka oraz dla zapobiegania zaburzeniom rozwoju i zdrowia, zwłaszcza otyłości i zaburzeniom układu ruchu. Odpowiedni poziom aktywności fizycznej w pierwszych dekadach życia zwiększa szansę na kontynuowanie jej w okresie dorosłości.

Prawidłowe wychowanie dziecka nie zależy jedynie od jego rodziców. Ogromną rolę odgrywa również szkoła, w której szczególny wpływ na rozwój dziecka mają nauczyciele, wychowawcy oraz grono rówieśnicze. 

Niejednokrotnie zwracamy uwagę na to, jak ważna jest rola nauczyciela i trenera, aby zachęcać dzieci i młodzież do aktywności fizycznej 

Sami przekonaliśmy się o tym w Szkole Podstawowej w Mielnie - poznajcie "Pana Tadzia", który prowadzi zajęcia w ramach#programSKS . 
Jego podobizny na pracach konkursowych nie pozostawiają wątpliwości, pan Tadeusz zdobył serca i sympatię swoich podopiecznych. 

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2018-04-13

    #ewaluacjaSKS - relacja z badań rozpowszechnienia wad postawy i masy ciała

  • 2018-03-30

    Żyj zdrowo i sportowo - GieKSa w Szkole Podstawowej nr 47 w Katowicach

  • 2018-04-27

    Gry zespołowe, badminton, gimnastyka – fotorelacja z zajęć SKS na zachodnim pomorzu