MISJA? EDUKACJA! Konferencja #SKSedukuje w Wejherowie

MISJA? EDUKACJA! Konferencja #SKSedukuje w Wejherowie

Data: 2019-03-30

Sobotni poranek, wybija godzina 9. W Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie są  przedstawiciele lokalnych władz (m.in. Pani Starosta Gabriela Lisius), operatorzy programu SKS, trenerzy i instruktorzy prowadzący warsztaty i najważniejsi bohaterowie wydarzenia czyli…

NAUCZYCIELE!

i to na nich się koncentrujemy. Było ich blisko stu, przyjechali nie tylko z okolicznych miejscowości, ale co niektórzy pokonali setki kilometrów. W sumie gościliśmy przedstawicieli aż 10 województw. Najbardziej oddalone to śląskie!

MISJA?

Przede wszystkim edukacja, motywacja i stały rozwój. Uczestnicy zgodnie potwierdzają, że tak różnorodny program jest doskonałą możliwością do poszerzenia swojego warsztatu i drogą do urozmaicania zajęć sportowych w szkołach. I to nie tylko zajęć SKS, ale również lekcji wychowania fizycznego. Zachęcamy do korzystania z materiałów szkoleniowych zawierających konspekty zajęć - link. 

Program konferencji SKSedukuje składa się z 4 bloków warsztatowych. Każdy nauczyciel wybiera to, co najbardziej go interesuje. Wiemy, że nie są to proste wybory.. no bo jak się zdecydować pomiędzy grami i zabawami (np. taspony i smallball?) prowadzonymi przez dr Dariusza Nowickiego z warszawskiego AWF-u czy treningiem funkcjonalnym w wykonaniu Adriana Oleksiaka, który zaraża uśmiechem od ucha do ucha i udowadnia, że trening funkcjonalny to dobra opcja w każdych warunkach.  I wcale nie jest do tego niezbędny specjalistyczny sprzęt. Pot lał się po czołach uczestników więc rozgrzewka zaliczona!

Rodeo, surfer czy ogonki, a obok płotki, piłki, hulahopy…

zajęcia ogólnorozwojowe to następny blok warsztatowy i kolejna dawka ciekawych rozwiązań i inspiracji. Stawiamy na sprawność ogólną. Po jednej stronie hali – zapasy prowadzone przez Radka Radtke, po drugiej - Królowa Sportu czyli lekkoatletyka w wykonaniu dwóch Krzysztofów, Skalskiego i Krysteckiego.

Po tak intensywnym wysiłku nadszedł czas na chwilę wytchnienia. Gdy część uczestników wyruszyła na obiad to pozostali pracowali w kilkuosobowych podgrupach. Efektem tej pracy jest analiza SWOT programu SKS czyli określenie mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń. Później zmiana grup i rozwinięcie warsztatów w kontekście dobrych praktyk i szukaniu rozwiązań. Wszystkiemu przyglądała się Anna Szczepkowska – Visual Coach, która robiąc facylitację graficzną stworzyła coś co zostało zaprezentowane podczas podsumowania konferencji (koniecznie zajrzyjcie do galerii zdjęć poniżej).

Czas na grę właściwą, a następnie wyciszenie organizmu..

Koszykówka (Kacper Kacpa Lachowicz) vs. siatkówka (Andrzej Paszczuk) – dużo emocji, mnóstwo cennych informacji, wskazówek i praktycznych rozwiązań, a przy tym wszystkim uśmiech i dobra zabawa. Po warsztatach z gier zespołowych ostatni element to zajęcia uspokajająco-wyciszające. Podczas gdy Aleksandra Pokora dbała o zaangażowanie mięśni głębokich i prawidłową postawę uczestników podczas zajęć z pilatesu funkcjonalnego, Adrian Urbańczyk koncentrował się na stopach i profilaktyce wad w ich obrębie. Bo stopa to podstawa i trzeba o nią dbać.

Niewątpliwie był to dzień pełen sportowych wrażeń a podczas podsumowania na uczestników czekało jeszcze kilka niespodzianek!

Losowanie nagród - trzy bony podarunkowe na 500 zł dla szczęśliwców wylosowanych przez przedstawiciela naszego partnera - BasketProwww.basketpro.sklep.pl . Dodatkowo - kod promocyjny na – 25 % dla całej SKS-owej społeczności. Szczegóły poniżej. 

Na koniec prezentacja efektu finalnego - analizy SWOT.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że #SKSedukuje i #SKSmotywuje. Jeszcze raz dziękujemy, że jesteście z nami!

#teamSKS :) 

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2019-03-21

    Uczestnicy potwierdzają, że #SKSmotywuje - które szkoły odwiedziliśmy na Zachodnim Pomorzu?

  • 2019-03-19

    Olimpijczycy, rekordy, niespodzianki czyli wielki powrót SKSonTour

  • 2019-04-02

    #plakatSKS w każdej szkole biorącej udział w programie