Ile waży medal olimpijski… – Natalia Madaj – Smolińska dołączyła do zespołu #programSKS

Ile waży medal olimpijski… – Natalia Madaj – Smolińska dołączyła do zespołu #programSKS

Data: 2018-03-09

Natalia Madaj-Smolińska - mistrzyni olimpijska w wioślarstwie (Rio de Janeiro) w styczniu br. ogłosiła zakończenie kariery. Sport jest jednak dla niej bardzo ważny i postanowiła kontynuować swoją działalność sportową, lecz w trochę innym charakterze.

Nasza medalistka dołączyła do zespołu Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego, aby współpracować przy koorydnacji programu Szkolny Klub Sportowy oraz promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży.

Dnia 9 marca w Szkole Podstawowej nr 50 w Poznaniu odbyło się spotkanie z uczestnikami zajęć realizowanych w ramach programu SKS. Natalia opowiedziała o tym jak zaczęła się jej przygoda ze sportem, jak wyglądała jej sportowa kariera, odpowiedziała na liczne pytania dzieci i młodzieży, a także nauczyciela prowadzącego grupę SKS i dyrekcji szkoły. Uczestnicy spotkania mogli potrzymać medal oraz zrobić sobie wspólne zdjęcie.  Podczas spotkania dowiedzieli się również, że medal waży aż pół kilograma, a Olimpiada to nie to samo co Igrzyska Olimpijskie!

Natalia zachęca do aktywności fizycznej i swoją pozytywną energią zaraża wszystkich dookoła. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom jeszcze więcej młodych osób pokocha sport. Do zobaczenia niebawem w kolejnych szkołach!

 

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2018-03-04

    Siatkówka na stałe zagościła w warszawskich szkołach

  • 2018-02-27

    Inauguracja II edycji programu SKS w województwie łódzkim.

  • 2017-12-22

    Wesołych Świąt!