GOTOWI, DO STARTU i (…) to już ostatni gwizdek na realizację testów sprawnościowych

GOTOWI, DO STARTU i (…) to już ostatni gwizdek na realizację testów sprawnościowych

Data: 2018-05-18

Program SKS to nie tylko zajęcia sportowe w szkołach, ale także  przeprowadzane w każdym z semestrów testy sprawnościowe. Uczestnicy programu SKS muszą sprawdzić swoje możliwości i wytrzymałość w trzech próbach  sprawności fizycznej - bieg krótki – 50m, zwis na drążku oraz bieg długi – 600/800/1000m).

 

Sprawność fizyczna to ruchowa zaradność człowieka w życiu codziennym, w realizowaniu prostych, powszechnie dostępnych zadań ruchowych. Na podstawie obserwowanych efektów ćwiczenia dokonujemy pośredniej, przybliżonej oceny wewnętrznych właściwości ludzkiego organizmu. W próbie zwisu możemy pośrednio ocenić siłę ramion. W 50-metrowym biegu sprinterskim zdobywamy przybliżony obraz lokomocyjnych zdolności szybkościowych. W biegu długim zaś tworzymy pośredni wgląd w wytrzymałość biegową badanych osób. Są to oczywiście dane przybliżone, ale wnoszą pewne informacje do oceny poziomu kondycji fizycznej, a więc również zdrowia wyrażanego tymi pozytywnymi miernikami.

Wyniki przeprowadzanych testów to również materiał do analizy i obserwacji postępów u podopiecznych dla nauczycieli prowadzących zajęcia. Każdy, nawet najmniejszy sukces  ucznia, to także sukces nauczyciela!

Przypominamy wszystkim nauczycielom o zbliżającym się terminie wysłania wyników testów sprawności fizycznej. Dodajmy, że dla wielbicieli smartfonów przygotowaliśmy w aplikacji mobilnej moduł testów i stoper, które zdecydowanie ułatwia ich wykonanie.

Pamiętajmy, że regularnie realizowane testy sprawnościowe są również motywacją  dla dzieci i młodzieży.  Testy motywują mnie do systematycznego chodzenia na SKS-y, chce poprawiać swoje wyniki! Chcę być najlepszy… i biegać jak Marcin Lewandowski J - powiedział Szymon, uczestnik zajęć SKS z jednej z białostockich podstawówek.

Coraz częściej spotykamy się z dużym zaangażowaniem rodziców w zajęcia SKS, a także wyniki testów sprawnościowych. Pozdrowienia dla rodziców Zosi i Marcela z Łomży, którzy po zajęciach SKS dopytywali nauczyciela jak ich dzieci poradziły sobie ze zwisem na drążku!

Idea badań prosta – chcemy monitorować rozwój, ale też identyfikować szczególnie uzdolnione dzieci i wspierać w dalszej sportowej drodze. W tym celu powstała również Narodowa Baza Talentów, na stronie www.narodowabazatalentow.pl można znaleźć więcej szczegółów na ten temat.  

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2018-05-14

    Hetman, wschodzący Białystok, mnóstwo słońca i wiele atrakcji na zajęciach SKS na Podlasiu!

  • 2018-04-27

    Gry zespołowe, badminton, gimnastyka – fotorelacja z zajęć SKS na zachodnim pomorzu

  • 2018-05-21

    Piłka, siatka, prawie góry… przyszły tydzień na Mazury?