Dzień kobiet, unihokej i zajęcia na pływalni - odwiedziliśmy szkoły w województwie łódzkim

Dzień kobiet, unihokej i zajęcia na pływalni - odwiedziliśmy szkoły w województwie łódzkim

Data: 2018-03-16

Krótko po konferencji, która oficjalnie otworzyła drugą edycje programu Szkolny Klub Sportowy w województwie postanowiliśmy odwiedzić również szkoły.  Uczniowie szkół w  Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Bełchatowie, Glinniku, Jarostach i Regnowie przywitali nas z uśmiechem na ustach w trakcie zajęć SKS. W niektórych szkołach w trakcie naszych spotkań dziewczęta otrzymały żółte tulipany z okazji Dnia Kobiet.

Przyzwyczailiśmy się, że na zajęciach dominują gry zespołowe, jednak z podziwem obserwowaliśmy, jak dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim z uporem powtarzały dane elementy gry w siatkówkę.

Po pięciu zawodników w każdej drużynie, dwóch bramkarzy, kije i „latająca” piłka - tak wyglądały zajęcia SKS w Szkole Podstawowej nr 5 w Bełchatowie. W mieście, które znane jest z siatkówki trafiliśmy na ciekawe zajęcia, z coraz bardziej popularnego, unihokeja. Obserwowaliśmy naukę poprawnego prowadzenia piłki, a także doskonalenie techniki strzału.

Po wizycie w Bełchatowie wróciliśmy znów do Tomaszowa Mazowieckiego i ku naszej radości zajęcia w ramach programu SKS odbywały się na pływalni. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 10 ćwiczyły nawroty i skoki do wody, a my – na widowni – cieszyliśmy się, że komuś spędzanie czasu na basenie może przynieść wiele radości.

Cieszymy się, że z takim zaangażowaniem do zajęć w ramach programu SKS podchodzą zarówno nauczyciele, jak i dzieci. Po takich wizytach mamy jeszcze więcej energii, by odwiedzać kolejne szkoły!

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2017-12-22

    Wesołych Świąt!

  • 2018-03-04

    Siatkówka na stałe zagościła w warszawskich szkołach

  • 2018-03-23

    Wady postawy i nadwaga – jak walczyć z problemem cywilizacyjnym? Ruszyły badania w ramach programu SKS.