300 dni do Igrzysk. Kibicujemy polskim olimpijczykom – konferencja prasowa Programu Szkolny Klub Sportowy!

300 dni do Igrzysk. Kibicujemy polskim olimpijczykom – konferencja prasowa Programu Szkolny Klub Sportowy!

Data: 2019-09-30

30 września 2019 r. w Orlen Arenie w Płocku odbyła się Konferencja Prasowa Programu Szkolny Klub Sportowy, która była podzielona na część sportową z aktywnym uczestnictwem dzieci i młodzieży oraz briefing prasowy z udziałem m.in. Ministra Sportu i Turystyki - Witolda Bańkę. 

 

Wydarzenie rozpoczęło się od pokazu pierwszej pomocy oraz powitania znanych sportowców, którzy przez cały event motywowali naszych uczestników. Część sportowa opierała się na zajęciach w formie obwodu stacyjnego składającego się m.in. z zajęć piłki nożnej, które poprowadził Wojciech Straszak w towarzystwie piłkarzy z Wisły Płock. Na następnej stacji czekała na naszych SKSiaków piłka ręczna i możliwość treningu pod okiem szczypiornistów z Orlen Wisła Płock. Nie mogło również zabraknąć stacji edukacyjnych. Uczestnicy brali udział w warsztatach z pierwszej pomocy oraz ratownictwa wodnego. 

Nieodzownym elementem naszych eventów jest kontakt uczestników ze sportowcami. Chcemy, aby #społecznośćSKS podczas takich imprez mogła spotkać się ze sportowcami i czerpać od nich wiedzę oraz motywację do działania. Podczas dzisiejszej konferencji uczestników motywowała Natalia Madaj-Smolińska - złota medalistka Igrzysk olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro oraz Natalia Maliszewska - olimpijka, wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy w łyżwiarstwie szybkim. 

Podczas konferencji nie mogło też zabraknąć części oficjalnej, dzieci i młodzież usiadły na poduchach przed sceną, by wysłuchać wypowiedzi zaproszonych gości oraz zaprezentowano premierowy pokaz filmu "SKS - dobry wybór".

–  Patrząc na Was mam pewność, że decyzja o reaktywacji Programu Szkolny Klub Sportowy była bardzo dobra. Dziś możecie trenować pod okiem naszych gwiazd. Mam nadzieję, że wśród Was są ich następcy. Odnajdujecie swoją radość w sporcie! - mówił Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. 

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2019-09-25

    Torwar przepełniony SKS-ową energią!

  • 2019-09-04

    Powrót #SKSonTour z początkiem roku szkolnego

  • 2019-10-04

    SKS-iaki razem z PGE VIVE Kielce na Hali Legionów!