3, 2, 1... START! Czas na jesienną edycję testów sprawnościowych!

3, 2, 1... START! Czas na jesienną edycję testów sprawnościowych!

Data: 2018-09-20

Program SKS to nie tylko dodatkowe zajęcia sportowe w szkołach, ale także przeprowadzane w każdym semestrze testy sprawnościowe. Uczestnicy programu SKS muszą sprawdzić swoje możliwości i wytrzymałość w trzech próbach sprawności fizycznej: bieg krótki (50m), bieg długi (600/800/1000m) oraz zwis na drążku na ugiętych ramionach. Wyniki przeprowadzanych testów służą do analizy poziomu sprawności fizycznej wśród dzieci, a także do monitorowania postępów uczestników programu. 

Pamiętajcie, że każdy, nawet najmniejszy sukces ucznia, to także sukces nauczyciela! 

Zgodnie z Decyzją Ministra nr 56 każdy nauczyciel prowadzący zajęcia w ramach Programu SKS jest zobowiązany do realizacji testów sprawności fizycznej wśród swoich podopiecznych dwa razy w ciągu trwania edycji programu - wiosną i jesienią.  

W dniu 24.09 br. w dzienniku elektronicznym SKS zostanie uruchomiona możliwość wprowadzania wyników jesiennej edycji testów. Będzie to możliwe do dnia 12.11. br. Oznacza to, że w terminie 24.09-12.11 br. należy uruchomić test w dzienniku elektronicznym. Od momentu rozpoczęcia testu w systemie nauczyciel ma na jego uzupełnienie i wysłanie 21 dni.

Wszystkim nauczycielom przypominamy o aplikacji mobilnej SKS, która ma wbudowany moduł testów sprawnościowych z funkcjonalnością stopera. Z opinii wielu nauczycieli wynika, że to nowoczesne narzędzie zdecydowanie ułatwia realizację testów oraz wysłanie ich wyników. 

Więc do dzieła! Życzymy satysfakcjonujących wyników.
Powodzenia 

 

Instrukcja wykonywania pomiarów somatycznych i testów sprawności fizycznej:

 

GALERIA

ZOBACZ INNE

AKTUALNOŚCI

  • 2018-09-13

    #SKSedukuje - konferencja pt. "NOWOCZESNE ZAJĘCIA SKS" już niebawem!

  • 2018-09-03

    Czas na wrześniowy powrót do gry - co Was czeka w tym semestrze?

  • 2018-09-26

    Wielka dawka motywacji i merytorycznej wiedzy - Konferencja Szkoleniowa Nowoczesne Zajęcia SKS